Sokol Křemže vyhlašuje veřejnou sbírku na podporu ukrajinské rodiny.

Rádi bychom Vám poskytli pár základních údajů, které rámují aktuální životní příběh těchto nedobrovolných uprchlíků. 

Ještě před pár dny na Ukrajině žili běžným životem, poslední dva dny se jim ale život otočil vzhůru nohama a mnohé rodiny byly nuceny opustit své domovy. 

Byla mezi nimi i rodina se čtyřmi dětmi ve věku 3, 5, 12 a 14 let. Celý život prožili v Kyjevě, 24.2.2022 se ale v brzkých ranních hodinách kvůli počínajícímu válečnému konfliktu  vydali na cestu za hranice. Protože na jihu Čech v Křemži žije od dětství jejich sestřenice s rodinou, směr byl jasný.

Na ukrajinsko-polskou hranici se po mnoha hodinách dostali 2 auty, dál už ale manžele a otce dětí nepustili. Museli se rozloučit a dál pokračovat v jednom autě pouze ženy s dětmi. Přestože se cestou musely často zastavovat kvůli prolétajícím raketám, nakonec se jim ve večerních hodinách 25.2.2022 podařilo úspěšně přejet hranice do ČR. Na cestu do ČR se vydala i další část příbuzných.

Jedna nepředstavitelně náročná část života skončila, další část životního příběhu však pokračuje. Tělocvična jednota Sokol Křemže se rozhodla rodině poskytnout v ubytovně přístřeší. Rodina přijíždí téměř bez jakýchkoliv osobních věcí. Pokoje jsou připravené, jídlo stačí jen ohřát, základní výbavu do začátku se již také podařilo připravit. Tím to ale nebude končit. Proto jsme se rozhodli vyhlásit veřejnou sbírku na jejich podporu. Číslo transparentního účtu je 5575403399/0800. Budeme rádi, za jakoukoliv částku, která nepředstavitelnou životní situaci nevinných běženců ulehčí. V případě, že byste rádi pomohli i jinak, než finančně, budeme postupně sepisovat seznam potřebných věcí či služeb. Vše budeme aktualizovat na těchto webových stránkách https://www.sokol-kremze.cz/ Kontaktovat nás můžete na tomto e-mailu sokolpomaha@gmail.com

Jménem celé rodiny jsme velmi vděční za jakoukoli pomoc. 

Dne 27.2.2022 proběhla dobročinná sbírka na podporu ukrajinských rodin přijíždějících do Křemže. Všem, kteří se zúčastnili a kteří pomáhali velmi děkujeme.

Pomocí QR kódu můžete přispět i Vy.

QR platba pro UK

4 komentáře. Nechte nové

 • Miloš Chromý
  03/03/2022 20:27

  Hezký den, lze Vám poslat peníze na pomoc i z firemního účtu oproti potvrzení, nebo tak něco? Hezký den, Chomý Miloš 🙂

  Odpovědět
 • Martina Geyerova
  09/03/2022 10:59

  Dobrý den, můžeme dát k dispozici novou sadu kuchynskych nožů a nádobí (hrnečky, talíře), pánský holicí strojek, zastřihavač vlasů, pánský oblek vel. L/XL, 2 pracovní kabely (měla jsem již připraveno pro Červený kříž) dívčí oblečení vel. S/M, případně dětské kolo.
  607 576 598

  Odpovědět
  • Martin Janda
   10/03/2022 14:23

   Moc děkujeme za nabídku, píši si na seznam, momentálně je dost oblečení, kosmetiky atp. a řešíme vše dle momentální poptávky. Díky Švorcová

   Odpovědět
 • Anna Brabcová
  20/04/2022 10:00

  Byl by zájem o pár kousků oblečení pro holčičky cca 3-4 roky (trička, šatičky, mikina… vše již použité). Děkuji, Anna Brabcová

  Odpovědět

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Prosím, vyplňte toto pole.
Prosím, vyplňte toto pole.
Zadejte prosím platnou e-mailovou adresu.
Chcete-li pokračovat, musíte souhlasit s podmínkami

Menu