SOKOLSKÉ CVIČENÍ ODDÍLU VŠESTRANNOSTI

se během školního roku koná ve středu odpoledne ve školní tělocvičně (v létě na hřišti Němcalka). Je určeno dětem od 6 let. Výjimku tvoří šikovné děti od pěti let, které mají předpoklady pro gymnastiku, atletiku nebo plavání a rodiče, kteří je do oddílu přivedou (předškolní děti).

Od šesti do patnácti let cvičí jako mladší a starší žáci, od šestnácti let jako dorostenci a dorostenky, a když vydrží další tři roky, stávají se z nich muži a ženy. Hlavní náplní cvičení všestrannosti je prostná (gymnastika na koberci nebo na pružné podlaze) a gymnastické cvičení na nářadí.

Kromě dětí, které tyto aktivity baví, hledáme současně i cvičitele gymnastiky nebo rodiče, kteří jsou ochotní tomuto sportu věnovat svůj volný čas a případně se nechat vyškolit na cvičitele. Uvítáme i jednoduchou pomoc při hodinách cvičení.

Potřeby na cvičení do tělocvičny:    Vhodné přezutí na gymnastiku jsou gymnastické cvičky (dají se koupit např. ve sportu Maxík v Českých Budějovicích) nebo jarmilky. Nejsou vhodné tenisky ani jiná sálová obuv s neohebnou tužší podrážkou. Kromě gymnastického dresu je vhodné libovolné tričko, krátké nebo dlouhé legíny a mikina na začátek cvičení před rozehřátím. Punčocháče pod leginy vhodné nejsou, omezují pohyb dítěte a vzhledem k teplotě v tělocvičně bývá dětem zbytečně horko. Nehodí se ani volné tepláčky nebo dokonce rifle 🙂

Závody všestrannosti:

se skládají z plaváníčtyř gymnastických disciplín (sestava prostná, sestavy na nářadí – hrazda, prostná, kruhy, bradla, přeskok), šplhu na tyči nebo na laně a ze čtyř atletických disciplín (sprint, běh na střední vzdálenost, skok daleký, hod kriketovým míčkem nebo vrh koulí).

Protože součástí soutěží je plavání, jsme rádi, když děti již umí plavat, protože plavecký výcvik v současnosti není součástí našich hodin. Pokud by se však našel z řad rodičů instruktor, který by byl ochotný dětem věnovat několik hodin, lze domluvit bazén v Českém Krumlově nebo v Českých Budějovicích a trénink dětem částečně nebo plně uhradit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Prosím, vyplňte toto pole.
Prosím, vyplňte toto pole.
Zadejte prosím platnou e-mailovou adresu.
Chcete-li pokračovat, musíte souhlasit s podmínkami