Čloblan 2023

V sobotu 10.6.2023 se konal již 9.ročník štafetového závodu ČLOBLAN. Letošního souboje se účastnilo 10 týmů čítajících vždy 5 závodníků. Závod se konal ve spolupráci Sokola Křemže a Klubu přátel hory Kleť. Počasí bylo letos sice pro závodníky teplotně mnohem příjemnější, ale na druhou stranu nás zastihl 2x přívalový déšť. Nejvíce ho odnesli orientační běžci, kteří velkou část svého úseku běželi kompletně mokří.

V první části závodu startovali cyklisté v Křemži v areálu Němcalka, odkud se vydali vzhůru směrem nahoru na horu Kleť. Tento úsek je přibližně 16 km dlouhý a i letos zde cyklisty čekala 1 kontrola, kterou museli označit. Jako první dojel na vrchol závodník z týmu Kleť 2 s neuvěřitelným  časem 45:45.

V druhé etapě běželi závodníci 8 km z Kletě dolů až do Zlaté Koruny k řece. I přes jeden nepříjemný pád v prudkém klesání všichni běžci doběhli zdárně do cíle, kde předali čip kanoistické posádce. Nejrychlejší čas dokázala uběhnout běžkyně z týmu Kleť –Trisk s časem 32:16.

Kanoisté startovali ze Zlaté Koruny pod jezem a končili v kempu na Dívčím Kameni. I letos museli cestou závodníci zastavit, vylézt z lodi a doběhnout ke kontrole, která byla přibližně 200 m od břehu. Nejrychlejší posádkou byli kanoisté z týmu Kleť 1 s časem 57:50.

Poslední orientační úsek měl 7 kontrol, které museli závodníci najít v pevně daném pořadí. Všem závodníkům se nakonec podařilo najít jak kontroly, tak i ztracený čip. Nejrychlejší závodník byl z týmu Kleť 1 s časem 45:30.
O celkové prvenství se zasloužili závodníci z týmu Kleť 1 s celkovým časem 3:05:52 . Na druhém místě se umístil tým Kleť 2 (3:14:08) a na krásném třetím místě skončil tým Kleť-Trisk (3:21:19). Vítězi jsou ale všichni, kteří se Čloblana účastnili.

Rádi bychom poděkovali sponzorům (IRO stavební s.r.o ., Agrio MZS s.r.o. ) ,všem pořadatelům a dobrovolníkům, kteří s organizací pomáhali a že jich nebylo málo (Karel Jirovec, Jan a Jana Jungbauerovi, Milena Zimmermannová, Marian Catipovič, Alena a Kuba Novákovi, Dita Jirovcová, Marie Svobodová, Martin a Iva Kočvarovi, Tereza Fošumová, Marie Kubartová, Honza a Alena Janouškovi, Drahuška Sýkorová, Julie Srbová, Ondřej Mikeš, Barbora a Quang Dinh Vu, Martin a Jitka Jandovi, Tereza Kudláčková, pokrývačství Bušta). V neposlední řadě velmi děkujeme všem závodníkům a těšíme se, že se uvidíme zase v příštím roce.

Pořadatelem závodu je Klub přátel hory Kleť a Tělocvičná jednota Sokol Křemže.
Ředitelem závodu je Karel Jirovec (tel. 724068997).