ČLOBLAN

ČLOBLAN 2019

Propozice 5. ročníku tradičního závodu smíšených štafet

Popis závodu: Smíšená družstva absolvují štafetový závod na čtyřech úsecích. V prvním úseku pojede cyklista z Křemže (510 m n.m.) na Kleť (1084 m n.m.) vzdálenost cca 16 km, v druhém úseku běžec sbíhá přibližně 8 km k Vltavě (cca 455 m n.m.) do Zlaté Koruny pod jez. Běžec předává štafetový kolík posádce dvoumístné turistické kánoe, která jej po Vltavě odváží do prostoru kempu u Dívčího Kamene (10 km). Zde předá štafetový kolík dalšímu běžci, který jej v závěrečném orientačním běhu přibližně osmikilometrovém odnáší zpět do cíle.

Start a cíl: Sportovní areál TJ Sokol Křemže „Němcalka“ v ulici Na Vyhlídce v Křemži.
(48°54'12.063"N, 14°18'39.348"E)

Datum konání: 15. června 2019

Start závodu: 11.00 hodin

Složení družstev: Družstvo musí mít minimálně čtyři a maximálně pět členů. V družstvu musí být nejméně dvě ženy. Budou-li ve družstvu jen dvě ženy, nemohou jet spolu na lodi. Alespoň cyklistický nebo jeden běžecký úsek musí absolvovat žena.

Cyklistický úsek: Hromadný start bude ve sportovním areálu. Přibližně 16 km dlouhý úsek se pojede po zpevněných veřejných cestách za plného provozu. Zpevněné cesty nebudou ale všude asfaltové, doporučuje se proto věnovat pozornost volbě správného kola. Převýšení mezi startem a cílem je asi 570 m. Trasa úseku bude před startem vyznačena. V tomto úseku budou přidány 1-2 kontroly. Po dokončení úseku se cyklista vrací, kam bude chtít, může odjet i do Zlaté Koruny pomoci své hlídce s logistickým zabezpečením.

Běžecký úsek: Běžec sbíhá po červené turistické značce do Zlaté Koruny a dále po silnici do prostoru mostu přes Vltavu. Délka úseku je přibližně 8 km. Přesné místo cíle běžeckého úseku bude upřesněno před závodem. Část úseku před jeho cílem se běží po veřejných komunikacích, které budou v normálním provozu.

Plavba: Přesné místo startu a cíle plavby bude upřesněno bezprostředně před závodem. Plavba smí být uskutečněna pouze na dvoumístné turistické kánoi libovolné značky. Na trati není žádný jez. Loď může být obsazena jen jedním nebo dvěma členy hlídky. Dovoz lodě do prostoru startu si zajistí každá štafeta sama, odvoz auta může zajistit například cyklista, když z Kletě sjede do Zlaté Koruny. Protože příjezd aut do prostoru cíle kanoistického úseku u Dívčího Kamene není povolen, zajistí pořadatel hromadný odvoz lodí do prostoru sportovního areálu. Odvezeny budou jen lodě, které účastníci shromáždí na daném místě, které pořadatel před závodem určí.

Orientační běh: Trasa závěrečného úseku bude přibližně 8 km dlouhá. Na trati bude jen asi 5 - 7 kontrol. Na startu úseku dostane běžec mapu s vyznačenými kontrolami. Kontroly orientačního běhu budou postaveny tak, aby se v běhu vyznal i ten, který orientační běh netrénuje. Postačit by mu měly jen základní informace o práci s mapou.

Příjezd na start: Příjezd do Křemže po veřejných silnicích. V Křemži areál naleznete pod budovou školy u turistické ubytovny. Nejsnazší je k areálu sjet od těžko přehlédnutelného fotbalového hřiště. Vzhledem k nutnosti zabezpečit odvoz lodi do Zlaté Koruny vlastními silami se doporučuje přijet do prostoru startu závodu s dostatečným časovým předstihem.

Přihlášky: Písemné na mailovou adresu: KarelJirovec@seznam.cz
Po přijetí přihlášky obdržíte zpět variabilní symbol a číslo účtu, na které pošlete platbu.

Startovné: 500 Kč na jedno družstvo při platbě převodem do 08.06.2019
800 Kč při platbě v hotovosti na místě.

Ceny: První tři družstva obdrží diplomy, vítězné družstvo pak navíc pamětní trika.

Ubytování: V  ubytovně TJ Sokol Křemže je možné zajistit nocleh před i po závodě. Přihlásit se je však třeba co nejdříve na adrese ubytovna@sokol-kremze.cz.

Důležité: Všichni závodníci se závodu účastní na vlastní nebezpečí. Závod se koná za plného provozu. Pořadatel nezajišťuje žádnou speciální zdravotní službu, ačkoliv nějací zdravotníci se kolem příprav a také v samotném závodě pohybovat budou. Trasy závodu budou vyznačeny, každý účastník musí trasy respektovat. Pokud si cestu zkrátí a ještě tím navíc bude v cíli dříve, bude ho to tížit celý zbytek života.
Každý účastník závodu jede na vlastní nebezpečí.

Protesty: Po vkladu 100 Kč budou nejspíše všechny zamítnuty.

Pořadatelem závodu je Klub přátel hory Kleť a Tělocvičná jednota Sokol Křemže.
Ředitelem závodu je Karel Jirovec (tel. 724068997).

Jako připomenutí fotografie A VÝSLEDKY z prvního ročníku v roce 2013.

ČLOBLAN 2016

ČLOBLAN 2017